Fun, Learning, Friendship and Mutual Respect START  HERE

Unregistered
Go Back   HeliFreak > R/C Helicopters > International Helicopter Support Forums > Polish

Polish Polish Speaking Forum

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 06-18-2009, 04:22 AM   #1
d_adam
Registered Users

Default Vibe 50 - stajnia JR'a >> piękno i jakość

Kończę składać to japońskie cacko i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Wiele bardzo dobrych rozwiązań, niezwykle dobra jakość elementów daje ogromną satysfakcję, ze składania Wszystko idealnie spasowane, brak jakichkolwiek luzów bardzo dobrze świadczy o JR. Od dłuższego czasu użytkuje elektronikę tej firmy i również zero problemów, wszystko idealnie działa do dnia dzisiejszego, a Vibe jest tylko potwierdzeniem mojej teorii

Kilka wg mnie bardzo dobrych rozwiązań o których warto napisać...
-Okucia łopatek ogonowych umiejscowione na 3 łożyskach (w tym jedno oporowe)
-Rura ogonowa daleko wsunięta w ramę i podparta w dwóch oddzielnych uchwytach
-Rozwiązanie w tarczy sterującej dzięki któremu nie powinna ona dostać żadnych luzów w trakcie użytkowania
-Praktycznie brak możliwości uszkodzenia ramy - wszystkie uchwyty takie jak uchwyty na kabinkę, półki pod elektronikę, podwozie itp zamontowane są do dodatkowych uchwytów (ewentualnie te uchwyty się złamią, a nie rama)
-Możliwość wyciągnięcia silnika oraz zbiornika bez demontażu innych części

Podziękowania dla JRPROPO.pl

A tak wygląda reszta - full komplet JR:

d_adam is offline        Reply With Quote
Old 06-18-2009, 03:06 PM   #2
tomek681011
Registered Users

Jak najbardziej rozumiem że zobowiązania wobec sponsora itd,ale kopiować post i rozsyłać gdzie się tylko da to troszkę bez sensu. Każdy kto chciał już go dawno obejrzał. Może jakiś oblot tej maszynki lepiej a nie ciągle-kończę składać to japońskie cacko ?
A jeszcze coś mię tknęło znowu musisz się męczyć z żyroskopem który nie specjalnie Ci leży,
tomek681011 is offline        Reply With Quote
Old 06-18-2009, 03:49 PM   #3
Bladyrunner
Registered Users

Adam właśnie - dawaj już jakiś filmik, wszyscy napewno czekają na twój oblot ;P
też zauwazyłem tego JR770 - co Ci w nim nie leżało właściwie? Możesz troche opisac swoje doświadczenia z tym żyrkiem?
Bladyrunner is offline        Reply With Quote
Old 06-18-2009, 07:11 PM   #4
Formica_fm
Registered Users

Panowie spokojnie nie jesteście jedynymi oglądaczami tych postów. Jeśli w search wpisujecie daną nazwę polskie tematy również się pojawiają. Tak więc Tomek wyluzuj bo przez twoją wypowiedz zajeżdza Polską zazdrością. Niech chłopaki z innych krajów pooglądają fotki.
Wybacz jeśli tak to rozumiem ale internet ma to do siebie, że można opacznie zrozumieć wypowiedz innej osoby.
Przekonałem sie o tym na ostatnich zawodach. Osoby, które znałem jedynie z forum i wydawały mi się ze swoich wypowiedzi "dziwne' okazały się super facetami.
Czymś trzeba zacząć...tak więc zachęcam również do własnych postów.
A gyro jak nie będzie leżeć to się zmieni na np Futabe. Z tego co wiem to już zaczęło działać po poprawkach
Pozdrawiam wszystkich
Formica_fm is offline        Reply With Quote
Old 06-18-2009, 08:13 PM   #5
Bladyrunner
Registered Users

Mam dwie jasne jak słońce intencje, które przekazałem pisząc swojego posta:
1. chciałbym zobaczyc lot Adama z tym modelem bo jak wiadomo świetnie lata i pewnie faktycznie pokaze na co ten model stać - mam szczerą nadzieję, że film ten się pojawi, bo filmów naszych dobrych pilotów jak na lekarstwo ostatnio a wątków typu zobaczcie jakie fajne śrubki mam w pudełku coraz więcej i sprowadzają sie do coraz większych absurdów - pewnie wiecie o czym piszę ;P Wiem, takie wątki tez są fajne i wogóle helikoptery piękne są ale koniec, końców służą do latania a to tak rzadko z tych wątków wynika. Mam nadzieję się nie zawieść tym razem
2. mam taki zyroskop od niedawna i chciałbym wiedzieć co sam mistrz ma mu do zarzucenia - wiem, że się go pozbywał swego czasu ale nie miałem okazji o tym z nim pogadać i tyle. A jest to dla mnie ciekawe.
Nie wiem czy sama moja obecność tutaj już jest elektryzujaca?

Bo bym zapomniał: piękny model. Gratulacje!

Last edited by Bladyrunner; 06-18-2009 at 09:52 PM..
Old 06-19-2009, 02:30 AM   #6
skru
Registered Users

Quote:
Originally Posted by Bladyrunner View Post
a wątków typu zobaczcie jakie fajne śrubki mam w pudełku coraz więcej

Jest to super bananowy swiat pilota banana ...i do tedo jeszcze podłączam mój nowiuśki piękniutki HC który pozwala mi sie onanizować rozmowa w trakcie jak helik zyje swoim pieknym zyciem

Zyro JR nie ma Constant piro i jest bardzo czule ,wiec duzo sie nie ma co spodziewac u dobrego pilota jeszcze w spalinie !!!
LOGO 500
DX7
skru is offline        Reply With Quote
Old 06-19-2009, 02:30 AM   #7
Formica_fm
Registered Users

Quote:

Nie wiem czy sama moja obecność tutaj już jest elektryzujaca?

Bo bym zapomniał: piękny model. Gratulacje!
Dla mnie na pewno nie!!!!

Ja mój film z oblotów właśnie ładuje na u tuba trochę to potrwa.
Old 06-19-2009, 01:25 PM   #8
Bladyrunner
Registered Users

Quote:
Originally Posted by skru View Post
Zyro JR nie ma Constant piro
Nie no jak nie ma jak ma?
http://www.jrradios.com/Products/Def...odID=JRPG7703D
Old 06-19-2009, 01:47 PM   #9
skru
Registered Users

Quote:
jakby nie ten post to bym dalej sądził ze niema ,jakoś nie ciągnęło mnie do szperania za jego danymi bo mimo ze mi sie dobrze sprawowało to wymieniłem na gy611 .
LOGO 500
DX7
Old 06-21-2009, 06:26 AM   #10
d_adam
Registered Users

Thread Starter Thread Starter

Muszę pogrzebać w ustawieniach w profilu bo nie otrzymuje powiadomień o odpowiedzi w moim temacie. Dopiero teraz po "interwencji" zajrzałem tutaj.

Faktycznie miałem problemy z tym żyroskopem co pewnie niektórzy widzieli na zawodach w Rudzie Śl. Ogon dostawał takie kopniaki. Wszystko jeszcze raz rozebrałem, sprawdziłem bicia na silniku czujnikiem zegarowym i okazało się, że jest dobrze. Zmieniłem gąbkę pod żyro na miększą Futaby i jak na razie wszystko działa tak jak powinno.

Żyro to faktycznie jest bardzo bardzo czułe, ogon chodzi jak żyleta. Futaby chodzą bardziej miekko co da się zauważyć gołym okiem- dlatego, też lubie te żyroskopy i używam Gy611 w innym heliku.

Jestem w fazie docierania silnika, niestety pogoda ostatni czas jest okropna. Jak nie leje to wieje itd.
Film oczywiście będzie na dniach.

Jedyne co mogę powiedzieć to przykro mi, że niektóre osoby mają coś do mnie. Jeśli tak to powiedź co Ci się konkretnie nie podoba. Nie wiem co to jest? zazdrość ? :| ale czego ;/
Old 06-21-2009, 08:34 AM   #11
Bladyrunner
Registered Users

Quote:
Originally Posted by d_adam View Post
Jedyne co mogę powiedzieć to przykro mi, że niektóre osoby mają coś do mnie. Jeśli tak to powiedź co Ci się konkretnie nie podoba. Nie wiem co to jest? zazdrość ? :| ale czego ;/
A ja myślę Adam, że nikt do Ciebie nic nie ma a problem został sztucznie rozdmuchany. Jesli chodzi o mnie to często piszę pół żartem pół serio a później jest to opacznie rozumiane. W żadnym wypadku nie mam do Ciebie pretensji tylko poprostu lubię ogladać Twoje latanie i czekam na film.
Old 06-21-2009, 10:33 AM   #12
tomek681011
Registered Users

To nic osobistego Adamie po prostu nie lubię oglądać tych samych postów w paru różnych miejscach. To wszystko.
A jeszcze odnośnie zazdrości no wybacz ten model nie jest ani żadną nowością rynkową ani obiektem moich marzeń . No gdyby to było najnowsze dziecko Kasamy lub choć by Aurorka no to może te paskudne uczucie przez chwilkę bym odczuł choć wątpię.

Formica_fm odnośnie Polskiej zazdrości- nawet nie masz pojęcia jak popularna jest zazdrość za granicami naszego kraju Polandia nie ma na nią wyłączności.
Co by nie było wciąż się dobrze bawię i czekam na film z oblotu bo lubię popatrzeć na dobre rzemiosło w dobrym wykonaniu
tomek681011 is offline        Reply With Quote
Old 06-21-2009, 03:36 PM   #13
skru
Registered Users

wlasnie przydaly by sie filmy z mistrzostw Polski ale jakos nigdzie ich nie ma ,chyba ze przeoczylem !
LOGO 500
DX7
Old 06-28-2009, 02:15 PM   #14
Formica_fm
Registered Users

Quote:
Originally Posted by tomek681011 View Post
To nic osobistego Adamie po prostu nie lubię oglądać tych samych postów w paru różnych miejscach. To wszystko.
A jeszcze odnośnie zazdrości no wybacz ten model nie jest ani żadną nowością rynkową ani obiektem moich marzeń . No gdyby to było najnowsze dziecko Kasamy lub choć by Aurorka no to może te paskudne uczucie przez chwilkę bym odczuł choć wątpię.

Formica_fm odnośnie Polskiej zazdrości- nawet nie masz pojęcia jak popularna jest zazdrość za granicami naszego kraju Polandia nie ma na nią wyłączności.
Co by nie było wciąż się dobrze bawię i czekam na film z oblotu bo lubię popatrzeć na dobre rzemiosło w dobrym wykonaniu
No to człowieniu czekamy, kupuj dziecko kasamy albo aurorkę i daj nam trochę pozazdrościć. Jak ci JR nie leży to Aurora i inne też ci nie będą leżeć

Last edited by Formica_fm; 06-28-2009 at 04:38 PM..
Old 07-01-2009, 02:54 PM   #15
d_adam
Registered Users

Sorki że tak długo ale pierw długo czekałem na łopaty, uszkodziłem jeden popychacz a potem pogoda kijowa. Jeden z pierwszych lotów, model dość ostry i szybki, mniej szarpie i lata troche bardziej precyzyjnie - tak zalatuje troszku precyzyjnościa pod F3C, bardzo stabilnie wisi i lata po prostej a mimo tego fajnie kręci figury jak np. chaos
Niestety mocy nie za wiele - jak każda 50tka i trzeba troche walczyć w powietrzu ale to może jeszcze kwestia regulacji.
Powiem tak... żadna 50tka nie będzie latała lepiej od 90tki- nie ma takiej opcji, ale jak na 50tke to na prawde mi się podoba i w końcu jakieś ludzki spalanie hehe

Vibe 50 Test (3 min 32 sec)

Wam też się dźwięk spóźnia?
Old 07-02-2009, 10:55 AM   #16
Bladyrunner
Registered Users

Faktycznie heli chyba stworzony pod chaosy no i silnik nie gaśnie przed lądowaniem co sie chwali, coraz lepiej Ci idzie tylko z tymi zawisami wciąż problem, chyba już tak Ci zostanie skoro na żadnym heliku nie wychodzą
Old 07-04-2009, 05:03 AM   #17
eDeK
Registered Users

My HF Map location

Co tu pisac. Nic nowego poza modelem lot niezly.

Fajny model,przy tiktokach troche go dusi - to normalne w 50tkach?

Fajny pirro hurri i niezly ten triczek rivy...

I kaosu tez sie nie dopatrzylem tam Chaos a piroflipy sie bardzo roznia
Old 07-04-2009, 01:13 PM   #18
skru
Registered Users

no ten "triczek" tez byl na tym filmiku z czestochowy ( o ile dobrze pamietam hmm...)
LOGO 500
DX7
Old 07-04-2009, 04:21 PM   #19
d_adam
Registered Users

Quote:
Originally Posted by DamianPL View Post
Chaos a piroflipy sie bardzo roznia
Jak możesz to wyjaśnij róznice bo ja nie czaje

Niestety te duszenie to w 50tkach wielki problem trzeba ostro walczyć
Old 07-04-2009, 04:37 PM   #20
eDeK
Registered Users

My HF Map location

Prawie nikt tego nie czaji

Wiem mniej wiecej o co w tym chodzi,jak to ma wygladac,ale gdy biore apke i siadam do symka poprostu wymiekam. Tu trzeba byc masterem. Sam Curtis,pionier 3D i samego Kaosu mowi,ze rzadko to mu wychodzi.

Tutaj masz z nim krotki wywiad
Difference between a Piro Flip and a Kaos; interview with Curtis Youngblood (4 min 17 sec)

A samych odmian piroflipow tez jest 2-3-4 ale to raczej pryszcz...

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules