gaui Hurricane 255 - HeliFreak
Fun, Learning, Friendship and Mutual Respect START  HERE

Unregistered
Go Back   HeliFreak > R/C Helicopters > International Helicopter Support Forums > Polish

Polish Polish Speaking Forum

Reply

LinkBack Thread Tools Display Modes
Old 03-20-2010, 09:24 AM   #1 (permalink)
Registered Users

My HF Map location
Default gaui Hurricane 255

Witam

Pozwole sobie wkleic tutaj malego inboxa.
Na marginesie,troche sie zdziwilem ,ze na forum nie ma oddzielnego dzialu modeli Gaui...

Gaui 255 jest następca starszego brata ,Gaui ep200.

Prezentowana 255 Super combo rożni się od wersji KIT tylko obecnością wyposażenia a od wersji Combo ilością tego wyposażenia.

Wiec tak,na początek trochę danych.

Całkowita długość modelu (razem z kabinka) - 488mm
Średnica wirnika głównego - 550mm
Średnica wirnika ogonowego 110mm
Długość łopat - 250mm
Waga modelu gotowego do lotu - 360-380g (w zależności od użytego wyposażenia i pakietu)

W wersji Super Combo dostajemy:

Silnik Gaui KV3400 z zębatką 15t - zapewnia doskonałe osiągi
Lekki ESC Gaui 18A 2-4S
Gyro z funkcja HH Gaui Gu210
3 serwa na tarcze z metalowymi trybami GUEC GS-093 (0.10sec/2.2kg)
1 serwo ogonowe z metalowymi trybami GUEC GS-095 (0.06sec/1.4kg)
2 pakieciki 800mAh 25C 3S1P

Przejdźmy może teraz do fotek. Jedyne co się u mnie nie zgadzało to pakiety. Dostałem 900mah zamast 800.
Wszystkie części zapasowe widoczne na fotkach nie wchodzą w skład żadnego z zestawów(KIt/Combo/ Super Combo).

Model przychodzi do nas całkowicie złożony. PO wykręceniu kilku śrubek,zauważyłem ślady kleju,wiec nie ma obawy,nie trzeba go rozbierać.

2 typy ciezarkow na flybar.

To jest zawartość pudelka wersji Super Combo. Na zdjęciu brak 2,wyżej wymienionych pakietów 800mah.

Wrażenia z oblotu - Model jest bardziej narwany od 450'tki widocznej na zdjęciach (Dragonus) która jest dosyć stabilna jak na tę klasę.
Odniosłem wrażenie ,ze jest ciut mniej stabilny od t250,ale będę musiał jeszcze raz porównać bo 250 miałem okazje polatać dawno temu...
Model jest przewidywalny,szybki,bardzo ładnie się prowadzi,nawet przy średnim wietrze (przy jakim dziś latałem) i ma DUŻO mocy.
Po 3 i pól minutowym locie,dosyć ostrym,sporo tik-toków, agresywne szarpania gazem,pakiety były gorące. (ja dostałem 900mah,nie wiem jak wypadają w porównaniu do 800mah).
Gyro dołączone do zestawu spisuje się naprawdę niezłe. Przy huricanach ,pionowych ósemkach ogonem do tylu czy ślizg, ze sporej wysokości, ogonem skierowanym w bok ,przy wyjściu,ten ma tendencje do lekkiego dryfowania,ale muszę dodać ze mój ogon nie został jeszcze dokładnie ustawiony.

Niedługo nagram na pewno jakiś filmik i wkleję do tematu,na na razie muszę dobrze poznać maszynkę
Pewnie tez nie dlugo In box najnowszej 500ty Gaui

Old 03-30-2010, 12:25 AM   #2 (permalink)
Registered Users

Fajnie to wszystko wygląda, super dopracowane, nawet łącznie z paskami rzepowymi, przyznam się że Compass ma podobny patent z paskiami i tą klamerką zaciskową, fajnie się to sprawdza. Nawet kątomierz i wkrętaczek, no proszę niezłe combo.
private9 is offline        Reply With Quote Quick reply to this message
Old 04-10-2010, 06:31 AM   #3 (permalink)
Registered Users

Fajny śmiglaczek ale ja chciałbym zobaczyć jak latasz jakąś 90 tką -(najlepiej E ) jest szansa że się kiedyś doczekam ?.
tomek681011 is offline        Reply With Quote Quick reply to this message
Old 04-10-2010, 12:18 PM   #4 (permalink)
Registered Users

Thread Starter Thread Starter

My HF Map location

Hej

Fajnie,ze wam sie podoba.

Tomek - 90 moze jeszcze nie,planow Gaui tez nie moge zdradzic,ale juz leci do mnie nowy X5,klasa 550,ktory ma wyjsc oficjalnie w maju. Taka kobylka napewno lepiej bedzie mi sie latalo

Co do 255 - pod wieczor wrzuce kolejny,dzis nagrany filmik.
Old 04-10-2010, 03:15 PM   #5 (permalink)
Registered Users

Thread Starter Thread Starter

My HF Map location

Jest filmik

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=yC-REugWiWI[/ame]

Quick Reply

Register Now

In order to be able to post messages on the HeliFreak forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your REAL and WORKING email address and other required details in the form below.
User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive.
Password:
Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself. Use a real email address or you will not be granted access to the site. Thank you.
Email Address:
Where do you live? ie: Country, State, City or General Geographic Location please.
Name and Lastname
Enter name and last name here. (This information is not shown to the general public. Optional)
Helicopter #1
Enter Helicopter #1 type and equipment.
Insurance
Please select your insurance company (Optional)
Helicopter #2
Enter Helicopter #2 type and equipment.
Helicopter #3
Enter Helicopter #3 type and equipment.
Helicopter #4
Enter Helicopter #4 type and equipment.

Log-in

Human Verification

In order to verify that you are a human and not a spam bot, please enter the answer into the following box below based on the instructions contained in the graphic.

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may post new threads
You may post replies