Fun, Learning, Friendship and Mutual Respect START  HERE


Unregistered
Go Back   HeliFreak > R/C Helicopters > International Helicopter Support Forums > Polish


Polish Polish Speaking Forum


Reply
 
LinkBack Thread Tools Display Modes
Old 06-18-2009, 02:59 AM   #1 (permalink)
 

Join Date: Apr 2007
Default VIBE 500E sie sklada

Ok wrzucam tutaj swój temat a co.....
No i oto jest. Piękny doskonały i wysysający kasę do cna. Czy aby na pewno wart swej ceny??? To się okaże niedługo.
JR 500E najmłodsze dziecko ze stajni JR a zawitał do mojej zagrody. Bardzo się zastanawiałem czy aby lepiej nie kupić np Protosa. Ale jakość uczucie do JR'a, który złapał mnie w sidła swej marki zagłuszyły kompletnie moje sumienie. Raz się żyje. Liczę na to,że w następnym wcieleniu zostane dyrektorem JRa
No cóż czas zacząć krótką opowieść a właściwie relacje ze składania tego cudeńka.
Zestaw zawiera silnik firmy Hacker. Ma być to podobno najmocnieszy helik w klasie 500. Już 4 strony początkowe instrukcji zawierające ostrzeżenia i wskazówki na temat użytkowania helika dają do zrozumienia, iż nie jest to zabawka dla początkujących.
Bardzo podoba mi się stwierdzenie, iż nie zaleca się łopat innych niż carbonowe w przeciwnym wypadku łopaty mogą ulec pęknieciu...uuupsss hyhy zapowiada się masakra w powietrzu



Pudełko jak pudełko co tu dużo pisać...fajne
W śroku moja ulubiona kabinka.....nie wszystkim przypadłą do gustu mnie jednak strasznie się podoba ten....''karp''
Skłądanie podzielono na poszczególne etapy.
Każdy woreczek zawiera idealnie dobrane śruby tak więc kończąc składanie jednego woreczka nic na stole nie zostaje.
Gdy skłądałem Vibea 50 niestety panował straszny haos co do części, a śruby z jednego woreczka miały zastosowanie do elementów helika z następnego woreczka.
Ale to taki dodatek przynajmniej nastał jakiś pożądek. Trzeba bardzo uważać długości srub są różne np 5mm i 6mm i bardzo łatwo się rąbnąć, co oczywiście zrobiłem i montowanie podwozia już nie było takie łatwe



Silnik jak już wspomniałęm dodawany do helika to hacker wraz z regulatorem z wbudowanym BECem. Regiel 70A co potrafi jeszcze nie wiem bo nie zagłębiałem się w instrukcję



Po oglądnięciu woreczków jedna rzecz rzuca się w oczy.......Zero plastiku...a przepraszam podwozie i dwie podstawki na gyro.
Przewidziano, że będzie się chciało założyć flybarless i dodatkowo dołożono dodatkową podstaqwkę na gyro montowaną pod helikiem.
Niestey po wstępnym obejżeniu głowicy stwierzam, że na razie flybar zostaje. Przerobienie jest możliwe ale nie chcę czegoś rozwsalić na dzień dobry.

Rama wykonana z materiału G10



Wstępnie złożona rama












Wykonanie jakościowe....bezbłędne. Aż oczy cieszy. Każda część idealnie pasująca do reszty. Bardzo dobrej jakości materiałowo.
Aż miło składać. Jedno mi się tylko bardzo nie podoba....VIBE 500 powinien być miniaturą VIBEa 50. A oprócz kabinki wogóle go nie przypomina. Jest to z upgrejdowana wersja voyagera. Dodano kilka elemetów, pełno aluminium. Tu mi podpadli, torche pójście na skróty. No ale co do reszty prazyczepić się na razie nie mogę.



OK. Generalnie to Mini Vibe już prawie gotowy. Tzn czekam na serwa i łopaty. Gyro będzie 401 futaba ze standardowym serwem. Może później coś wsadzę małego np Savoxa na ogon


Ogon o budowie bardzo podobnej do dużego Vibea. Nie ma stabilizacji poziomej tak więc tylna skrzynka musi być ustawiana w poziomie na oko. Duży minus.
Duży zakres skoku łopatek na ogonie, już na oko widać, że dobrze będzie kręcić.
Obsady łopatek na podwójnych łożyskach. W praniu wyjdzie czy złapie luzy. Po zmontowaniu nic nie drgnie na boki , wszystko sztywne i ruszające się tylko w tych miejscach gdzie powinno.
Do zamocowania tylnej zębatki dołożono dodatkowe podkładki celem niwelowania luzu bocznego. U mnie wystarczyła tylko jedna. Dołożono na shaft dodatkowy gumowy oring któy odbija prowadnicę łopatek przy nadmiernym przesówie w stronę skrzynki ogonowej.








Ok montowanie main shafta i całego koła zamachowego...Niech ich szlag trafi. Tak więc montowanie kołą autorotacji oraz koła głównego jest na dwóch osobnych "Jesus boltach". DO tego pod górnym łożyskiem jest dodatkowo oring zapobiegający wysówaniu się shafta ku górze, na dole zaś jeden oring w którego wchodzi dolny "bolt" a pod nim podkładka usztywniająca main shaft na łożysku. Panowie.....dostać się do paska aby co kolwiek tam naprawić np wymiana main shafta to jest istnie cyrkowe zadanie. Powiem tak. Ktoś tu zrobił maxymalną zamotkę.
A tak apropo alu. Koło autorotacji jest...metalowe. Podoba mi się to.
Obejmy ogona alu bardzo fajnie reguluje się naciąg paska. Dwoma śrubami po jednej stronie.













Składanie głowicy to sama przyjemność. full alu pięknie wykonane i wręcz z zegarmistrzowską precyzją pasujące do siebie elementy. Swash cały metalowy. Jr owskie swashe w vibie nigdy nie łapały luzów. Głowica o dość popularej budowie i też zbytnio nie przypominająca tej z Vibea. Dobrej jakości padle. Te w vibe 50 są takie sobie wg mojej opini. Nie do końca spasowane telepią się. Tutaj jednak pasują idealnie. Swoją drogą kolejna rzecz plastikowa . Do głowicy dano dwa rodzaje dumperó. 50 i 70 stopni (tak są opisane) każą zacząć loty od tych 50 stopni a potem w razie czego wymienić.
Może ktoś wie co to oznacza twardość????
Ok CDN.
Formica_fm is offline        Reply With Quote Quick reply to this message
Sponsored Links
Advertisement
 
Old 06-18-2009, 03:28 AM   #2 (permalink)
Thread Starter Thread Starter
 

Join Date: Apr 2007
Default

A tu już maszynka gotowa.
Wczoraj pierwsze trzy loty. To z powodu braku pakietów.
Najpierw próbowałem na 4S. Nie miałem ustawionych kątów i regiel mi odcinał. Na szczęście nic się nie stało. Jak się okazało potem miałem na głowicy +14 stopni heh. No miał prawo. Jakoś mnie zaćmiło i zapomnialem o katach.
Potem zespawalem pakecik 6S z moich 4x2S LECHO . I poleciałem.
ŁOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO. .............
Nie ma mi kto nakręcic tego na razie bo kamery brak. Ale powiem tak.
Istny sadysta.
Regiel po dodaniu gazu mięciutko rozkręca wirnik ale to....no poprostu istne masełko (hyhyhy)
tak na prawde to aby go rozhulać na cacy trzeba idla ustawić na 100:90:100. I tutaj mega niespodzianka.
Po włączeniu Idla nie ma zrywu. Regiel przyspiesza spokojnie do maxymalnych obrotó i tu zaczyna się zabawa.
Opadła mi szczenka. Tan na głowicy jest chyba z 3000 obrotów. jak nie więcej.
Do tego wszystko chodzi mega idealnie. Vibe jest strasznie stabilny.Jak na takiego pyrdla to szok. Jest bardziej stabilny niż moja 50 tka.
Mocy ma tyle, że kolega co stał obok wyjąkał...o ku......
Prowadzi się naprawde super na tą klasę heli idzie po sznurku. Gyro Futaba na tym ogonie nawet nie zająknie. Trzyma przy 60% bez wibracji. (ogon wtedy obraca się jak szalony)
Tak więc pierwsze loty mnie powaliły.





Jeden jest tylko aspekt na razie na minus, który muszę poruszyć a nie wiem jak do niego się odnieść.
Regiel chyba...ale to chyba ma zaprogramowane aby odcinać przy 3.7 V na cell.
Hmmm. Nie jest to kompletny spadek mocy ale powoduje spadek obrotó i brak możliwości szaleńst.
Po wylądowaniu daniu gałki na zero i powtórnym wystartowaniu można zarzynać pakiet do końca.
Tak więc nowość dla mnie. Najpierw zastanowiło mnie to bo regiel był dość gorący po tym krótkim a jakże szaleńczym locie.
Zastanawia mnie czy się nie przegrzewa no ale to by go wyłączyło na cacy a on działa.
Całość od startu do częściowego odcięcia trwa jakieś 3,5min
Wtedy po srpawdzeniu testerem pakiet ma właśnie ok 3,7 na celi.
Bede to jeszcze musiał skonsultować z kimś kto to posiada i wtedy napiszę dokładnie. W instrukcji piszą jedynie , że lot w idlu to 3min. Z tego wynika, że ma to przeciwdziałać nadmiernemu rozładowywaniu pakietów.
Formica_fm is offline        Reply With Quote Quick reply to this message
Old 06-18-2009, 05:59 AM   #3 (permalink)
 
My HF Map location
Join Date: May 2009
Default

piekne modele - zeby jeszcze byly troche tansze
no nic - poucze sie latac na hk450 ...
arthx7 is offline        Reply With Quote Quick reply to this message
Old 06-18-2009, 06:10 PM   #4 (permalink)
Registered Users
 

Join Date: Feb 2008
Default

Taki wypasik a nie dają gąbki do łopat?
Grzesiek is offline        Reply With Quote Quick reply to this message
Old 06-18-2009, 06:28 PM   #5 (permalink)
Thread Starter Thread Starter
 

Join Date: Apr 2007
Default

Dają ale jako że posiałem gdzies drugą to ta poszła do Dużego brata A TT nie ma się co wstydzić
Formica_fm is offline        Reply With Quote Quick reply to this message
Old 06-18-2009, 06:35 PM   #6 (permalink)
 
My HF Map location
Join Date: May 2009
Default

gabka nie wazna
piekny model jest najwazniejszy
arthx7 is offline        Reply With Quote Quick reply to this message
Old 06-18-2009, 08:15 PM   #7 (permalink)
Registered Users
 
Posts: 47
 

Join Date: May 2008
Default

Formika...obiecałeś filmidło a teraz sie gabkami wykręcasz?
Bladyrunner is offline        Reply With Quote Quick reply to this message
Old 06-19-2009, 02:50 AM   #8 (permalink)
Thread Starter Thread Starter
 

Join Date: Apr 2007
Default

Filmik...processing na vimeo

Last edited by Formica_fm; 06-19-2009 at 06:24 AM..
Formica_fm is offline        Reply With Quote Quick reply to this message
Old 06-19-2009, 06:26 AM   #9 (permalink)
Thread Starter Thread Starter
 

Join Date: Apr 2007
Default

FIlmik gotowy jak sie skonwertuje to będzie widać. Wiało jak fiks więc dzwięk dziadowizna.
JR VIBE 500E (4 min 18 sec)
Formica_fm is offline        Reply With Quote Quick reply to this message
Old 06-19-2009, 08:34 AM   #10 (permalink)
Registered Users
 

Join Date: Nov 2008
Default

W sprawnych rękach to i sama łopata poleci. Fajny sprzęcik, niezle to wymiata.
private9 is offline        Reply With Quote Quick reply to this message
Old 06-19-2009, 09:15 AM   #11 (permalink)
Thread Starter Thread Starter
 

Join Date: Apr 2007
Wink

no ale jak się nie ma sprawnych rąk to trza mieć helika wypasa
Formica_fm is offline        Reply With Quote Quick reply to this message
Old 06-19-2009, 10:05 AM   #12 (permalink)
Registered Users
 
Posts: 47
 

Join Date: May 2008
Default

noooo ładnie lata... Po przesiadce z tej spaliny to pewnie dla Ciebie maluch co?
Bladyrunner is offline        Reply With Quote Quick reply to this message
Old 06-19-2009, 10:25 AM   #13 (permalink)
Thread Starter Thread Starter
 

Join Date: Apr 2007
Default

No właśnie powiem Ci tak.. Spalina lubię latać daleko od siebie bo ją dobrze widać ale też boję się nią latać blisko. Ten jest prawie tak samo stabilny, ale fakt faktem, że ostatnio takim to z 2 lata temu latałem. Super mucha
Formica_fm is offline        Reply With Quote Quick reply to this message
Old 06-19-2009, 10:39 AM   #14 (permalink)
Registered Users
 
Posts: 47
 

Join Date: May 2008
Default

No i to są te pułapki właśnie - daleko latasz mniej precyzyjnie i wogóle a blisko się znowu boisz, trzeba dobrać odpowiedni rozmiar do siebie albo kupić carriera XLV - 2,5m rotor na 3 łopaty, turbina i po przesiadce z niego na cokolwiek napewno będzie relaks
Bladyrunner is offline        Reply With Quote Quick reply to this message
Old 06-20-2009, 02:44 AM   #15 (permalink)
Thread Starter Thread Starter
 

Join Date: Apr 2007
Default

A to fakt... dorabiam sobie dla pewnego kolesia robiąc zdjęcia na heliku JR GSR. Benzynka. Straszny TIR. Ale potem jak odpalam moją spalinkę to mam wrażenie jakby jej w powietrzu nie było. hehe jest taka malutka
Formica_fm is offline        Reply With Quote Quick reply to this message
Old 06-28-2009, 05:28 PM   #16 (permalink)
Registered Users
 
Posts: 78
 

Join Date: Mar 2008
Default

Quote:
Originally Posted by Formica_fm View Post
dorabiam sobie dla pewnego kolesia robiąc zdjęcia na heliku JR GSR. Benzynka.
Moze kawałek jakiegoś materiału byś zapodał ??
__________________
www.rc-trader.co.uk
HEXA MK sm
Quadro GOUI 330 XS
LOGO 500
DX7
skru is offline        Reply With Quote Quick reply to this message
Old 06-29-2009, 06:19 AM   #17 (permalink)
Registered Users
 
Posts: 47
 

Join Date: May 2008
Default

Quote:
Originally Posted by skru View Post
Moze kawałek jakiegoś materiału byś zapodał ??
Hahaha właśnie1 Sam chętnie tez bym tego gassera zobaczył. najlepiej w locie. To musi byc ale krowa...
Bladyrunner is offline        Reply With Quote Quick reply to this message
Old 06-29-2009, 02:02 PM   #18 (permalink)
Registered Users
 
Posts: 49
 

Join Date: Apr 2007
Default

Tutaj znajdziecie filmy zrobione tym gasserem

http://www.clearshot.pl/

d_adam is offline        Reply With Quote Quick reply to this message
Old 07-02-2009, 03:34 AM   #19 (permalink)
Thread Starter Thread Starter
 

Join Date: Apr 2007
Default

No nie do końca to ten dokładnie ale taki sam. Zdjęcia są dość specyficzne i dlatego nie ma co ich wstawić bo widać na nich tylko wykopaliska archeologiczne. Są generalnie robione pionowo w dół a potem nakładane na specjalne mapy stworzone urządzeniami elektromagnetycznymi ( o ile dobrze rozumiem ideę tych działań) Generalnie to bezinwazyjne poszukiwania pod autostrady małopolski oszczędzające czas i pieniądze. Niestety wysoko postawieni Panowie nie zawsze to rozumieją.
Generalnie co do litu to muszę poszukać bo chyba brat coś nagrywał ostatnio ale nie jestem pewien
Formica_fm is offline        Reply With Quote Quick reply to this message
Old 07-02-2009, 11:01 AM   #20 (permalink)
Registered Users
 
Posts: 47
 

Join Date: May 2008
Default

Quote:
Originally Posted by Formica_fm View Post
Niestety wysoko postawieni Panowie nie zawsze to rozumieją.
Znaczy co? Nabijają się z helika?
Bladyrunner is offline        Reply With Quote Quick reply to this message
Reply




Quick Reply
Message:
Options

Register Now

In order to be able to post messages on the HeliFreak forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your REAL and WORKING email address and other required details in the form below.
User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive.
Password:
Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself. Use a real email address or you will not be granted access to the site. Thank you.
Email Address:
Location
Where do you live? ie: Country, State, City or General Geographic Location please.
Name and Lastname
Enter name and last name here. (This information is not shown to the general public. Optional)
Helicopter #1
Enter Helicopter #1 type and equipment.
Helicopter #2
Enter Helicopter #2 type and equipment.
Helicopter #3
Enter Helicopter #3 type and equipment.
Helicopter #4
Enter Helicopter #4 type and equipment.

Log-in


Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On




Copyright © Website Acquisitions Inc. All rights reserved.
vBulletin Security provided by vBSecurity v2.2.2 (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.

SEO by vBSEO 3.6.1